Jak wybrać odpowiednią mieszankę?

Zapach wskaże Ci drogę

Stosowanie aromaterapii w codziennej rutynie jest niesamowitym sposobem na dostrojenie się do swoich potrzeb. Wybór mieszanki olejków eterycznych zależy od celu, jaki chcesz osiągnąć: jednego dnia Twoje ciało może pragnąć ożywczego zastrzyku energii, a następnego łagodnego odprężenia.

Christina Salcedas, główna terapeutka i dyrektor ds edukacji Aromatherapy Associates, zaleca, by kierować się zmysłami i intuicją przy wyborze odpowiedniej mieszanki w danej chwili.

Możemy wybrać mieszankę najbardziej odpowiednią dla naszego samopoczucia po prostu poprzez zmysł węchu.

W naturalny sposób przyciąga nas do tego, czego potrzebujemy, ponieważ nasz zmysł węchu ma bezpośrednie połączenie z najgłębszymi częściami mózgu, gdzie aromaty mogą wywoływać emocjonalne, a nawet fizyczne reakcje i pozwalają na żywe przywołanie pamięci o ludziach i miejscach.

Aktywność sygnałów nerwowych przechodzących przez ten region powoduje zmiany nastroju poprzez zmianę chemii mózgu, przyciągając nas do konkretnej mieszanki, a nie innej.

Pamięć jest również powiązana z układem limbicznym i wiemy, że zapachy mogą wywoływać najsilniejsze wspomnienia emocjonalne, zarówno negatywne, jak i pozytywne, ponownie przyciągając nas do siebie.

Jak wybrać odpowiednią mieszankę olejków

Nasza dobra rada!

Na początek użyj naszej Miniaturowej kolekcji 10 olejków do kąpieli i pod prysznic. Wyjmij z pudełka dwa pierwsze flakoniki. Zdecyduj, który z nich najbardziej Cię pociąga i odłóż ten, który Ci nie odpowiada. Następnie weź trzecią buteleczkę i zrób to samo. W ten sposób przejrzyj całe pudełko, aż znajdziesz olejek, który najbardziej Ci odpowiada.

Be well!