Marka przyjazna zwierzętom

Po uzyskaniu w 2020 roku certyfikatu B Corp kontynuujemy nasze zobowiązanie dobrostanu wobec ludzi i planety. Z dumą zatem ogłaszamy, że wszystkie nasze kosmetyki i produkty do pielęgnacji są rekomendowane przez Leaping Bunny od Cruelty Free International - globalny program, który potwierdza, że na żadnym etapie produkcji nie doszło do narażenia zwierząt na cierpienie.

Produkty wolne od cierpienia

Wszystkie nasze kosmetyki i produkty zostały zatwierdzone w ramach programu Leaping Bunny od Cruelty Free International, rozpoznawalnego na całym świecie złotego standardu dla marek przyjaznych zwierzętom. Przestrzegamy wszystkich zasad i proaktywnie monitorujemy naszych dostawców, aby zapewnić, że nasze produkty nieustannie spełniają kryteria Leaping Bunny. Nasz system monitorowania dostawców jest również poddawany niezależnemu audytowi.

Cieszymy się, że jesteśmy częścią rosnącej grupy marek, które wspierają walkę z testowaniem na zwierzętach, w branży wellness i kosmetycznej.

Więcej informacji na temat Cruelty Free International oraz kryteriów Leaping Bunny można znaleźć na stronie www.crueltyfreeinternational.org.

certyfikat Cruelty Free International
marka przyjazna zwierzętom

Czym jest Cruelty Free International?

To wiodąca organizacja działająca na rzecz stworzenia świata, w którym nie eksperymentuje się na zwierzętach. Organizacja ta edukuje, stawia wyzwania i inspiruje innych na całym świecie, aby szanowali i chronili zwierzęta oraz bada i ujawnia realia życia zwierząt w laboratoriach.

Dlatego logo i aprobata Leaping Bunny jest uważana za globalnie rozpoznawalny złoty standard dla kosmetyków, produktów do pielęgnacji ciała i produktów gospodarstwa domowego.

Dlaczego certyfikat cruelty free jest tak ważny dla Aromatherapy Associates?

W Aromatherapy Associates zawsze czuliśmy zobowiązanie do opieki i pracy według najwyższych standardów etycznych i zawodowych.

Zawsze byliśmy przeciwni testom na zwierzętach. Dlatego oficjalnie potwierdzenie tego faktu przez Cruelty Free International w ramach programu Leaping Bunny jest dla nas kolejnym krokiem naprzód w ramach naszego zaangażowania w zrównoważony rozwój, etykę i wykorzystanie naszego biznesu jako siły czyniącej dobro.

Anna Teal, prezes Aromatherapy Associates

Więcej na temat certyfikatu

FAQ – Często zadawane pytania

Cały proces trwał rok, zanim Aromatherapy Associates uzyskała certyfikat Leaping Bunny od Cruelty Free International. Musieliśmy złożyć ponad 200 dokumentów do zatwierdzenia i jest to jedyny rozpoznawalny na całym świecie certyfikat, który wymaga:

  • Systemu monitorowania dostawców, którzy mają współpracować z marką.
  • Kontroli procesu wszystkich testów w łańcuchu dostaw, aż do poziomu producenta składników.
  • Regularne, niezależne audyty łańcucha dostaw w celu zapewnienia zgodności ze standardami Cruelty Free.

Aby dowiedzieć się więcej o kryteriach Leaping Bunny, odwiedź stronę: www.crueltyfreeinternational.org.

Aprobata Leaping Bunny wymaga od nas ciągłego monitorowania całego łańcucha dostaw. Będziemy musieli zestawić dokumenty do sprawdzenia dla każdego nowego składnika, którego zdecydujemy się użyć w przyszłości. Program Leaping Bunny jest rygorystyczny i wymaga od nas ciągłego sprawdzania pod kątem testów na zwierzętach w całej naszej sieci dostaw, aż do poziomu producenta.

Wszystkie produkty kosmetyczne i pielęgnacyjne Aromatherapy Associates są obecnie zatwierdzone przez Cruelty Free International. Możesz skorzystać z narzędzia wyszukiwania Cruelty Free International Leaping Bunny w celu potwierdzenia: www.crueltyfreeinternational.org

W Aromatherapy Associates zawsze byliśmy przeciwni testom na zwierzętach, ale oficjalna certyfikacja w ramach programu Leaping Bunny przez Cruelty Free International jest decydującym krokiem w naszym zaangażowaniu w tworzenie zrównoważonych i etycznych produktów dla dobrego samopoczucia poprzez pozyskiwanie najlepszych dostępnych olejków eterycznych, naturalnych składników i ekstraktów roślinnych.

Certyfikat jest najlepszą gwarancją, że firma podjęła szczere zobowiązanie, aby pomóc zakończyć testy na zwierzętach. Marki muszą spełniać rygorystyczne kryteria, które obowiązują na całym świecie i wykraczają poza przepisy regulujące testowanie na zwierzętach. Program wymaga przestrzegania ustalonej daty granicznej, sprawdza łańcuch dostaw marki pod kątem testów na zwierzętach – zarówno dostawców, jak i producentów, wymaga, aby marka miała wdrożony system regularnego zbierania dowodów z łańcucha dostaw i bieżących niezależnych audytów.

Zatwierdzenie Leaping Bunny wymaga od marki wprowadzenia wewnętrznych protokołów, aby regularnie zbierać dowody od swoich dostawców i potwierdzać, że każdy składnik spełnia surowe kryteria Leaping Bunny dotyczące testów na zwierzętach. Aby uzyskać aprobatę, marka musi sprawdzić cały swój łańcuch dostaw kosmetyków pod kątem testów na zwierzętach, aż do poziomu producenta składników, przestrzegać ustalonej daty granicznej i zgodzić się na ciągłe niezależne audyty w celu zapewnienia zgodności.

Wszystkie nowe produkty w 2023 roku będą miały logo Leaping Bunny na opakowaniu i będziemy stopniowo wprowadzać je na opakowaniach całej reszty asortymentu.

Certyfikat Leaping Bunny jest uznawany za rozpoznawalny globalny złoty standard dla kosmetyków i produktów do pielęgnacji ciała.

Aprobata Leaping Bunny obejmuje:

  • Sprawdzanie łańcucha dostaw marki pod kątem testów na zwierzętach, w tym zarówno dostawców, jak i producentów.
  • Wymaganie, aby marka miała wdrożony system regularnego zbierania dowodów z łańcucha dostaw.
  • Wymaganie regularnych, bieżących, niezależnych audytów po uzyskaniu aprobaty.

Produkty Aromatherapy Associates są wegańskie.

Jednak bycie zatwierdzonym przez Leaping Bunny i weganizm to dwie odrębne sprawy. Termin “cruelty free” jest od dawna kojarzony z zakończeniem testów na zwierzętach. To właśnie oznacza logo Leaping Bunny. Oznaczenie Vegan potwierdza, że produkt nie zawiera składników pochodzenia zwierzęcego. Produkty Aromatherapy Associates spełniają oba standardy – są wolne od okrucieństwa i są wegańskie.

Eksperci welbeing