Odkryj moc aromaterapii

Z wiary w siłę natury

Kiedy w 1985 roku narodziła się firma Aromatherapy Associates, nasze założycielki miały jedną misję: pomóc jak największej liczbie osób odkryć moc aromaterapii.

Trzy dekady później, ta misja jest nadal aktualna. Jest nią wspieranie ludzi na całym świecie w budowaniu ich najlepszej wersji siebie, przy pomocy terapeutycznych mieszanek.

“Zawsze wierzyłem, że mieszanki powinno się tworzyć z intencją i w konkretnym celu. Tak, aby idealnie pasowały do potrzeb terapeutycznych każdej osoby.”

Geraldine Howard, założycielka

GERALDINE SUE
Moc aromaterapii

Dlaczego aromaterapia jest tak wartościowa?

Aromaterapia ma tak silny efekt transformacji, ponieważ oddziaływuje na nasz układ limbiczny.

Ta część mózgu zajmuje się emocjami, wspomnieniami i stymulacją, a nawet może wpływać na reakcje hormonalne. Olejki eteryczne są w stanie ominąć barierę krew-mózg poprzez układ oddechowy. W ten sposób olejki eteryczne mogą zmienić chemię naszego mózgu, stymulując wspomnienia, nastrój i uczucia.

Szacuje się, że nasz zmysł węchu jest 10 000 razy bardziej wyostrzony niż inne zmysły. Podróżując szybciej do mózgu niż wzrok i dźwięk, wywołuje kaskadę reakcji, zarówno fizycznych jak i emocjonalnych, zanim jeszcze zarejestrujemy aromat w naszym świadomym mózgu: od endorfin, które poprawiają nasz nastrój, po relaksację centralnego układu nerwowego.

Prawdziwa moc aromaterapii polega na tym, że ma ona holistyczny wpływ na nasze samopoczucie, przywracając równowagę naszego umysłu, ciała i ducha.

Eksperci welbeing